Fontana w centrum Chełma

Forum o nurtujących problemach mieszkańców. Chciałbyś coś zmienić? Jak jest? Jak ma być? Co proponujecie? Dyskusja o zmianach i pomysłach.

Fontana w centrum Chełma

UNREAD_POSTprzez Gość » wtorek 14 października 2008 17:57

oficjalnie dzisiaj włodarze miasta Chełm ucinają wstążkę na otwarciu fontanny w Chełmie.
Wrażenie robi zwłaszcza wieczorem jak zmienia kolory. Bajer :mrgreen: choć kosztowny, ale raz zrobiony będzie na kilka lat robiła wrażenie. Zwłaszcza że położona jest przy najbardziej ruchliwej stronie miasta.

Kto nie widział niech pędzi wieczorem i ogląda :lol: :lol:
Gość
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: Fontana w centrum Chełma

UNREAD_POSTprzez admin » piątek 17 października 2008 19:17

Witam

Byłem widziałem. Ładna

Dla Chełma będzie na pewno wizytówką dla miasta.
Avatar użytkownika
admin
Admin FORUM
Admin FORUM
 
Posty: 147
Dołączył(a): czwartek 01 stycznia 1970 01:00
Lokalizacja: Chełmianin Chełm

Re: Fontana w centrum Chełma

UNREAD_POSTprzez widz » piątek 17 października 2008 19:51

no ładna wizytówka przy naszych dziurawych ulicach
widz
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: Fontana w centrum Chełma

UNREAD_POSTprzez admin » piątek 17 października 2008 20:24

W tych kategoriach można też rozpatrywać tą kwestię.
Koszt wykonania fontanny to jak dobrze pamiętam to 200 tyś PLN i dla mieszkańca Chełma wydaje się sporo. Jak dobrze pamiętam to tak samo było jak budowali deptak Chełmski. Krzyk był także że kosztowny, ale dzisiaj miasto jeżeli chce konkurować jakąś infrastrukturą turystyczną musi inwestować w takie atrakcje jak fontanna. Owszem rozumiem że są ważniejsze wydatki.

Ale dzisiaj jak ktoś przyjedzie co można pokazać w Chełmie dla takiego przyjezdnego?

Jakość dróg jest rzeczywiście fatalna. Inwestycja jaką jest remont wiaduktu w Chełmie będziemy jeszcze przez kilka dobrych lat spłacać :? Ale jak się czyta w lokalnej prasie że włodarze miasta nie wywalczyli wiele z dotacji unijnych dla Chełma. To jak ma być dobrze?

Ponarzekać każdy może....
Avatar użytkownika
admin
Admin FORUM
Admin FORUM
 
Posty: 147
Dołączył(a): czwartek 01 stycznia 1970 01:00
Lokalizacja: Chełmianin Chełm

Re: Fontana w centrum Chełma

UNREAD_POSTprzez Natalala » środa 19 listopada 2008 21:46

ee tam mi się podoba
Lubię sobie tam czasami posiedzieć
i na pewno to nie jest tak że jest to nie potrzebne
Natalala
Chełmianin
Chełmianin
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa 19 listopada 2008 20:54
Lokalizacja: Chełm

Re: Fontana w centrum Chełma

UNREAD_POSTprzez tfgacek » czwartek 20 listopada 2008 10:14

Uważam, że miasto powinno mieć takie atrakcje. Fontanna przyciąga wzrok. Podświetlenie w nocy robi wrażenie. Ostatnio odwiedzili mnie znajomi z Krakowa i oczywiście poszli pod fontannę i bardzo się im podobała. W sumie zobaczyli trzy miejsca: górkę i Bazylikę z dzwonnicą, podziemia kredowe i fontannę. I tak robi większośc turystów w Chełmie. Czyli warto inwestować w takie atrakcje.
tfgacek
Chełmianin
Chełmianin
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek 29 stycznia 2008 08:17
Lokalizacja: Chełm

Re: Fontana w centrum Chełma

UNREAD_POSTprzez dr.jekyll » czwartek 20 listopada 2008 20:18

Mnie osobiście fontanna nie rusza. Ilekroć przechodzę obok niej rzucę spojrzeniem i idę dalej. Jeśli uważacie, że to może być wizytówka miasta to przykro mi, że nasz biały miś będzie musiał udać się na wcześniejszą emeryturkę. Poza tym w innych miastach, przed głupimi supermarketami są jeszcze większe fontanny od tej, więc nie ma się czym zachwycać. Osobiście wolałbym ten pomnik misia. Przynajmniej uśmiechnąłbym się przechodząc obok.
Avatar użytkownika
dr.jekyll
Chełmianin początkujący
Chełmianin początkujący
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 20 listopada 2008 20:04

Re: Fontana w centrum Chełma

UNREAD_POSTprzez Rejo » środa 26 listopada 2008 20:29

Myślę że fontanna to ciekawy pomysł, ale fonntanna która wylewa i robi kałużę na Pl. Gdańskim mówi sama za siebie, jacy inteligentni ludzie ją zaprojektowali :)
Rejo
Niezarejestrowany
Niezarejestrowany
 

Re: Fontana w centrum Chełma

UNREAD_POSTprzez therioss » poniedziałek 31 sierpnia 2009 18:54

W tym mieście są ważniejsze wydatki niż jakieś uliczne wodotryski. Wiele bogatszych (bo utrzymujących się mocno z turystyki) miast nie stawia sobie takich pierdół na pokaz. A z czego Chełm się utrzymuje? Kto dał kasę na tą fontannę i po co ona komu? Na pl. gdańskim bywam raz na kilka tygodni-miesięcy, bo nigdzie mi tam nie po drodze więc fontanny nie oglądam.

W pierwszej kolejności w tym mieście należałoby wyremontować ulice, ale nie te główne, bo te remontuje się na bieżąco, ale te poboczne, wąskie, zapuszczone i dziurawe.
A przed ulicami zrobić coś z starymi, poobdzieranymi z farby i tynku kamienicami i domeczkami pamiętającymi czasy okołowojenne i przedwojenne.
therioss
Chełmianin
Chełmianin
 
Posty: 18
Dołączył(a): poniedziałek 31 sierpnia 2009 11:05


Powrót do Miasto i Gmina CHEŁM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron